Pillerin performansı değişir mi?

İşitme Cihazı Pillerinin süre ve performansını etkileyen faktörlerin başında, pilin amper değerleri ve kullanılan cihazın model / sınıfı  gelir. Cihazın özelliklerine göre pilin amperine bağlı olarak bu süre farklılık gösterir.

Pili hemen cihazıma takmam mı gerekir?

Pil, cihaza takılmadan önce hava ile temasını sağlayan “çıkartma/kulakçık” çıkarıldıktan 2 dakika sonra cihaza takılmalıdır. Bu pilin ömrü ve randımanı için önemlidir. Çünkü işitme cihaz pilleri hava reaksiyonlu pillerdir.

Pilleri nasıl muhafaza etmeliyim?

İşitme cihaz pillerini oda sıcaklığında ve kuru bir yerde muhafaza etmek gereklidir. Cep içinde veya cüzdan da taşınmamalıdır çünkü, bozuk para ya da anahtarlık gibi metallere teması halinde akma/sızıntı meydana gelebilir (kısa devre oluşabilir ).
Piller orijinal ambalajında veya pil kutusunda saklanmalı ve kullanılacak kadar pil ambalajı dışına çıkarılmalıdır. Ayrıca pillerin buzdolabında saklanması da uygun değildir.

Aynı ebatlardaki saat pillerini cihazıma takabilir miyim?

Eğer doğru pil tercihi yapılmazsa, cihaz açısından garanti kapsamı dışında oluşacak arızalar meydana getirebilir. Saat pili gibi ya da amper ve voltaj değerleri uygun olmayan piller kullanıldığında sorunlar olacak ve kısa ömürlü bir kullanım meydana gelecektir, bu da kullanıcı memnuniyetsizliğine sebep olacaktır.

Bu yüzden hem kullanıcı hem de satıcı tarafından her zaman, özellikle işitme cihazları için uygun teknolojiyle üretilmiş, kalitesinden emin olunan, marka piller tercih edilmelidir.
8'li Blister - Retail Pack

Rayovac Advanced için
promosyon paketleri

Stand hediyeli
Çevre dostu
Mercury Free serisi

Yeni Raycam piller yolda

Cochlear İmplant (koklear) pilleri

Cihaz temizleme setleri

Dijital pil ölçme aletleri
ve pil kutuları

Oğuz Cevizli Fotoğrafçılık Sanayi ve Ticaret Ltd.
Şti. Meşrutiyet Cad. No: 106 Beyoğlu - İstanbul
Tel: 0212 245 77 90 Faks: 0212 244 13 35 e-mail: info@oguzcevizli.com.tr